Forza Horizon 4 – co warto wiedzieć na temat tej gry?

Gry w kategorii wyścigi samochodowe są jednymi z najpopularniejszych. Od lat uznaną grą w te j kategorii jest Forza. Dzisiaj nieco bliżej przyjrzymy się grze jaką jest Forza Horizon 4.

Forza Horizon 4

To gra, która nie różni się zbytnio od poprzednich części. Jest grą, która wciąga i nie pozwala odejść od ekranu. Forza Horizon jest świetna m.in. poprzez wprowadzane zmiany pór roku. Cała akcja gry toczy się w Wielkiej Brytanii. Etap wyścigu polega na ukończeniu wyścigu, w którym rozbija się tablice i jako gracze zbieramy punkty wpływu. Cała fabuła trwa około 6 godzin i po upływie tego czasu wtedy właściwa gra dochodzi do końca swej fabuły.

Kolejna część pozwala na kupno salonu z szybkimi samochodami, co popycha nas do kolejnych dziesięciu wyzwań.
Również pozwala na wcielenie się kaskadera, który ma za zadanie wykonać misję na potrzeby filmu. Dzięki temu mamy pewność, że granie w Forza Horizon 4 to znakomity sposób na spędzenie czasu w domu.

Co jeszcze ma do zaoferowania Forza Horizon 4?

W tej części również wracają wyścigi specjalne, a mianowicie mierzenie się z poduszkowcami, myśliwcami czy motocyklistą. Większość imprez możemy ukończyć w trybie online. Gra jest bardzo zreflektowana na rozrywkę, w której świetną rolę również odgrywają mapy i stworzony cały świat. Mapa pozwala na zmiany pór roku, przez co cała oprawa budzi podziw na każdym kroku.

W grę zagramy również na komputerze, który jest wyposażone w kartę graficzną Nvidia GTX 970, procesor Intel i5-4570 i 24 GB RAM i rozdzielczość 2560×1080. Taka konfiguracja pozwala na granie w rozdzielczości 4K. Gra znajduje się w programie Play Anywhere, który pozwala na synchronizację w zabawie, gdy nastąpi włączenie produkcji na innej platformie np. na Xbox.