Czy Rodzice Mogą Kontrolować Swoje Dzieci na Social Media?

Jeśli wiesz już dokładnie gdzie twoje dziecko spędza najwięcej czasu, to z całą pewnością założyłeś już konta na social mediach. Facebook, Instagram, TikTok, Twitcher, Twitter to tylko nie wiele z dostępnych socjal mediów dla twojego dziecka. Te najpopularniejsze media społecznościowe to tylko garstka wielu innych. Jeżeli wiesz, że twoi rodzice widzą ciebie w social mediach, to pewnie wiesz też jak zablokować niektóre ze swoich działań dla określonej grupy odbiorców, np. rodziców czy całej rodziny.

Profile rodziców na Social Media

Rodzice też mogą założyć sobie konta na social media. Zastanawiałeś się kiedyś czy Twoi rodzice mają konta w serwisach społecznościowych? Prawdopodobnie mają i nie jest to nic dziwnego. Social media to dobra rozrywka, która integruje ze znajomymi, nawet z zakątków świata. Przy okazji mogą sprawdzić co dzieje się u ich pociech. Łączenie przyjemnego z pożytecznym to dobra sprawa dla rodzica, szczególnie małych dzieci. Chociaż i wśród młodzieży warto rozejrzeć się, na ich profilach, za ideami którymi się interesują. Dlaczego warto to robić, z zastrzeżeniem, aby robić to w pełni dyskretnie? Przykładem może być sytuacja nastolatka z Polski, który wg informacji z portalu www.NewsInfo.pl na swoim profilu dodawał posty na temat zarabiania pieniędzy w nieuczciwy sposób. Dzięki temu, że rodzice mieli dostęp do profilu dziecka, mogli szybko zweryfikować jego zamiary i ustrzec go przed dokonaniem oszustwa.

Samodzielna kontrola rodziców

Często rodzice na social media widzą liczne zdjęcia swoich dzieci, mogą też w porę zauważyć niepokojące sygnały. Często też rodzice za sprawą social media orientują się co ich dziecko lubi, czemu kibicuje, kim chciałoby zostać, z kim spędza czas, jakie ma zalety, a nawet, że ładnie pisze po Polsku i Angielsku. Rodzice za pomocą social media mogą też kontaktować się ze swoimi dziećmi i omawiać szczegóły dnia codziennego. Niektórzy rodzice uważają nawet, że za pomocą social mediów dowiadują się czegoś o własnym dziecku i jest to jedyny sposób pozyskiwania informacji o nim. Część rodziców przyzna się, że są po prostu nadopiekuńczy względem swojego potomstwa. Internet sprzyja zachowaniom rodzicielskim, daje możliwość kontroli i monitorowanie profili swoich własnych dzieci, umożliwia sprawowanie opieki na odległość. Facebook umożliwia wiele opcji kamuflowania treści w social mediach.