Jakie akcesoria do smartfona wybrać?

Gadżety do smartfona to etui, folie ochronne i elektroniczne akcesoria stworzone z myślą o ich ochronie lub wygodniejszym użytkowaniu telefonów. Producenci sprzętu na bieżąco odpowiadają na potrzeby użytkowników, oferując szeroki wybór gadżetów. Które z nich są najbardziej przydatne?

Akcesoria ochronne na telefon

Etui na smartfon. Ważną grupą są akcesoria, które zabezpieczają smartfon – m.in. folia ochronna lub szkło hartowane na ekran oraz etui na Honor 10 Lite, Samsung S20 czy iPhone 12. Pokrowiec, futerał, stylowy case czy klasyczne etui to niezbędne wyposażenie posiadacza smartfona. Zabezpiecza przed kurzem i zabrudzeniami oraz uszkodzeniami urządzenia.

Wiele etui może też zmienić design telefonu – np. szklane etui z motywem kwiatowym czy etui inspirowane marmurem. Dobrej jakości etui na Honor 9, Huawei P20 czy inny model, w zależności od modelu, mają wycięte wyjścia na aparat oraz porty USB. Wybór obudowy zależy od preferencji, stylu i potrzeb właściciela.

Szkło na ekran telefonu. Szkło z kolei musi przylegać do wyświetlacza i zabezpieczać jego całą powierzchnię. Oryginalne szkło jest przezroczyste, amortyzuje wstrząsy, chroni przed brudem i zarysowaniami, a dodatkowo nie przekłamuje kolorów.

Stacja dokująca

Ten gadżet jest przydatny w pracy, można ją ustawić w biurze, by telefon cały czas miał naładowaną baterię. Przydaje się też w domu i na wakacjach. Poza tym stacja dokująca może mieć dodatkowe funkcje – m.in. głośnika czy współdzielenia danych. Można ją podłączyć bezprzewodowo do smartfona za pomocą Bluetootha.

Słuchawka samochodowa i inne akcesoria dla kierowców

Dla wielu osób niezbędnym gadżetem, podobnie jak etui na Honor 10 Lite czy Samsung Galaxy A52, jest także słuchawka samochodowa. Akcesoria dedykowane kierowcom pozwalają na bezpieczną jazdę autem i rozmowę przez telefon. Słuchawka samochodowa to alternatywa dla zestawu głośnomówiącego.

Jest kompatybilna z każdym urządzeniem Bluetooth, oferuje wysoką jakością dźwięku. Dodatkowo zwróć uwagę na różne uchwyty i wybierz ten, który najbardziej ci odpowiada – m.in. na deskę rozdzielczą, kratkę wentylacyjną lub szybę. W sklepach czeka duży wybór uchwytów – m.in. regulowane i magnetyczne.

Przydatna będzie też ładowarka samochodowa, przede wszystkim, jeśli często korzystamy z nawigacji GPS lub prowadzimy długie rozmowy przez telefon. Trzeba podłączyć ją bezpośrednio do gniazda zapalniczki. Ładowarka z dwoma portami USB będzie najlepszym wyborem, bo pozwoli na ładowanie dwóch urządzeń w tym samym czasie.