Gotowy komputer czy zbudowany na częściach?

Jeśli myślisz o zakupie swojego pierwszego komputera do gier, prawdopodobnie masz wiele wątpliwości: czy powinieneś kupić wstępnie skonfigurowany komputer, czy też powinieneś zbudować go z części? Który procesor powinieneś wybrać? Który komponent jest najważniejszy, aby mieć najlepszą wydajność w grach? W tym przewodniku zakupu zamierzamy dać ci serię wskazówek, abyś kupił swój pierwszy komputer do gier i uzyskał najlepszą wydajność i cenę.

Konsole mogą być najbardziej popularną platformą do gier, ale jak wiadomo, istnieje wiele zalet grania na PC i nie mówimy tu tylko o jego wszechstronności (ponieważ możemy ich używać do nieskończonej liczby rzeczy oprócz grania), ale o ekskluzywnych grach na PC, które nie istnieją na konsolach, takich jak League of Legends lub nowy Valorant, jak również szeroki zakres strategii i gier MOBA.

Tak więc, zobaczmy, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze pierwszego komputera do gier bez wydawania zbyt dużo pieniędzy.

Komputery PC – różne rodzaje

Kupować komputer w częściach czy wstępnie skonfigurowany?

Najprostszą opcją, jeśli chodzi o zakup komputera do gier jest udać się do dowolnego sklepu fizycznego i kupić gotową jednostkę. Jednak te komputery mają tendencję do bardziej marketingowego i zewnętrznego projektowania niż cokolwiek innego, pozostawiając wewnętrzne komponenty w tle.

Tak więc, te komputery zazwyczaj mają zasilacze OEM bez gwarancji jakości, używają radiatorów z zapasów, nie korzystają z dwukanałowej pamięci RAM i w nie zapewniają pożądanej wydajności zarówno pod względem temperatury i hałasu, jak i samej wydajności. Z tego powodu jako ogólna zasada i z kilkoma wyjątkami, nigdy nie będziemy zalecać zakupu gotowego komputera.

Zaletą zakupu komputera PC na części jest to, że można wybrać wszystkie elementy. Możesz zapłacić trochę więcej pieniędzy, ale jakość i gwarancja, którą będziesz miał są tego warte.