Gotowy komputer czy zbudowany na częściach?

Jeśli myślisz o zakupie swojego pierwszego komputera do gier, prawdopodobnie masz wiele wątpliwości: czy powinieneś kupić wstępnie skonfigurowany komputer, czy też powinieneś zbudować go z części? Który procesor powinieneś wybrać? Który komponent jest najważniejszy, aby mieć najlepszą wydajność w grach? W tym przewodniku zakupu zamierzamy dać ci serię wskazówek, abyś kupił swój pierwszy komputer do gier i uzyskał najlepszą wydajność i cenę.

Konsole mogą być najbardziej popularną platformą do gier, ale jak wiadomo, istnieje wiele zalet grania na PC i nie mówimy tu tylko o jego wszechstronności (ponieważ możemy ich używać do nieskończonej liczby rzeczy oprócz grania), ale o ekskluzywnych grach na PC, które nie istnieją na konsolach, takich jak League of Legends lub nowy Valorant, jak również szeroki zakres strategii i gier MOBA.

Tak więc, zobaczmy, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze pierwszego komputera do gier bez wydawania zbyt dużo pieniędzy.

Komputery PC – różne rodzaje

Kupować komputer w częściach czy wstępnie skonfigurowany?

Najprostszą opcją, jeśli chodzi o zakup komputera do gier jest udać się do dowolnego sklepu fizycznego i kupić gotową jednostkę. Jednak te komputery mają tendencję do bardziej marketingowego i zewnętrznego projektowania niż cokolwiek innego, pozostawiając wewnętrzne komponenty w tle.

Tak więc, te komputery zazwyczaj mają zasilacze OEM bez gwarancji jakości, używają radiatorów z zapasów, nie korzystają z dwukanałowej pamięci RAM i w nie zapewniają pożądanej wydajności zarówno pod względem temperatury i hałasu, jak i samej wydajności. Z tego powodu jako ogólna zasada i z kilkoma wyjątkami, nigdy nie będziemy zalecać zakupu gotowego komputera.

Zaletą zakupu komputera PC na części jest to, że można wybrać wszystkie elementy. Możesz zapłacić trochę więcej pieniędzy, ale jakość i gwarancja, którą będziesz miał są tego warte.

Komponenty

Tanie części do komputera

Potrzebujesz tanich i dobrych części do komputera? Jeśli tak, wystarczy, że wejdziesz w ten sklep i dokonasz zakupu. Kupowanie części do komputera nie musi być drogie jak się wydaje. Znajdziesz tutaj wysokiej jakości części do komputera typu karty graficzne, procesory, dyski HDD czy SSD, pasty termoprzewodzące, zasilacze i wiele innych. W ofertach zawsze znajdziesz coś […]

CZYTAJ
Komputer

Co zrobić gdy komputer automatycznie przejdzie do BIOS-u?

Prędzej czy później, żaden komputer nie jest wolny od problemów, choć prawdą jest, że najczęściej pojawiają się one zaraz po jego zmontowaniu lub po zainstalowaniu nowego komponentu sprzętowego. Często, gdy tak się dzieje, komputer wchodzi do BIOSu zaraz po włączeniu komputera, a jeśli tak jest w twoim przypadku w tym artykule powiemy ci, dlaczego tak […]

CZYTAJ
Komponenty

Dane na dysku twardym mają swoją datę ważności

W przeciwieństwie do pamięci zmiennej (np. RAM), dyski twarde przechowują informacje fizycznie, więc nawet jeśli pozostawimy je bez zasilania, dane nie zostaną utracone. Nie oznacza to jednak, że mogą one przechowywać dane na zawsze, a w rzeczywistości, jeśli dysk twardy będzie zbyt długo leżał w szufladzie, dane na nim zawarte mogą zostać utracone. Zwykła gwarancja […]

CZYTAJ